Кошик
98 відгуків
площа Соборна 4, офіс 7, Дніпро, Україна
+380 (67) 903-79-77
I-Cosmetolog (ООО Успешный Косметолог, Украина)

Що таке Натуропатія? Призначення, причини її популярності. Види дисциплін Натуропатії

Що таке Натуропатія? Призначення, причини її популярності. Види дисциплін Натуропатії

Що таке Натуропатія
Відміну Натуропатії від фармакологічної медицини
Види, дисципліни Натуропатії

Що таке Натуропатія

Натуропатія або Натурология — це форма медицини, яка існувала завжди. Багато століть люди не знали інших форм оздоровлення, поки не з'явилася фармакологія, аллопатическая медицина, або медицина «західного» типу.

Безсумнівно, поява вакцин, антибіотиків, хірургії та ін. безумовно є якісним стрибком в медицині. Але чи означає це, що ми повинні відмовитися від лікування «природними засобами?

У чому їх відмінність? Коли і в яких випадках звертатися до Натуропатії? Які бувають лікарі-Натуропати і в чому полягає їх критика? На ці питання ми спробуємо відповісти в цій статті.

Визначення і походження терміну

Слово «Натуропатія» вперше було запропоновано Д. Шилом в 1895 році і популяризовано Б. Ласт, «батьком американської натуропатії» після того, як він пройшов навчання гідротерапії та іншим природним медичним методам в Німеччині у С. Нейппа, який відправив Ласта в США, щоб поширити ці цілющі методи.

Ласт визначав Натуропатію як широку дисципліну, а не окремий метод. В ті часи Натуропатія об'єднувала гідротерапію, рослинні лікарські засоби, гомеопатію, а також рекомендації контролю дієти, усувають обжерливість, виключення вживання чаю, кави і алкоголю.

«Натуропатія» — це додавання латинських слів «natura» («природа вироблена»), і «пафос» («страждання»), що за задумом Д. Шила означає «природне зцілення».

«Натурология», термін, який часто використовують як синонім Натуропатії, має ті ж грецькі корені — друге: natura + logos («розум»), що означає «розумне використання природних ресурсів».

Практика Натуропатії

Отже, в якості способів зміцнення та підтримки здоров'я, Натуропатія використовує природні і стародавні методи, які допомагають відновити вроджену здатність організму до самовідновлення.

Неймовірно широке визначення терміну «натуропатія», породжує таку ж широку когорту практикуючих її лікарів. Наприклад, серед лікарів-натуропатів чимало тих, хто закликає повністю відмовитися від використання хірургії і ліків. Чимало й тих, хто вважає натуропатію, хоч і виключно важливою частиною, але все ж лише доповненням до традиційної медицині.

Всесвітня організація охорони здоров'я визначає Натуропатію як набір практик у сфері охорони здоров'я, які не належать до основної системи медичної допомоги, використовуючи також термін «додаткова медицина».

Але як би не були різні погляди практиків, всі згодні в тому, що призначення Натуропатії — сприяти природної здатності організму до самовідновлення. стимулювати природні функції самозаживления і відновлення організму.

Саме це і приваблює в Натуропатії все більше і більше людей. Нам подобається все натуральне — органічні продукти харчування, натуральне хутро, шкіра і тканини, натуральні вітаміни, натуральна косметика і т. д.

Відмінність Натуропатії від фармакологічної медицини

Але тренд на натуральні медичні засоби і методи це не тільки данина моді, але і спроба уникнути отруєння організму «хімією» алопатичних ліків, ухилитися від їх побічних ефектів. Наприклад, негативні реакції на визначені ліки вбивають 106 тис. американців щорічно, в 2000 році це 5-я за значимістю причина смерті в США [ 1 ].

Особливість Натуропатії полягає в тому, що вона має набагато менше побічних ефектів у порівнянні з традиційною медициною. Повністю чи засоби і методи Натуропатії вільні від негативних реакцій? Зовсім ні. Але очевидно, що на відміну від синтетичних засобів, Натуропатія має менше побічних ефектів. Наприклад, про віддалені наслідки ромашки або алое, які приймають вже сотні років, відомо набагато більше.

Критика Натуропатії

З іншого боку, Натуропатія переповнена помилковими, псевдонауковими, неефективними, неетичними, і можливо небезпечними методами. Серед практикуючих лікарів Натуропатію, чимало лікарів отримали сучасне медичне утворення, але часто Натуропатам не вистачає адекватної наукової основи.

Наприклад, відомий противник альтернативної медицини Malcolm Marie Hermes стверджує, що Натуропати не в змозі виявити серйозні порушення здоров'я і призначити лікування відповідно з сучасним стандартом медичної допомоги. Це відбувається з-за недостатньої медичної підготовки — до такого висновку вона прийшла, часто спостерігаючи помилковий діагноз пацієнтів ліцензованих натуропатов США.

Види лікарів-натуропатів

Але в тому ж США, лікарі традиційної Натуропатії уникають діагностики і лікування захворювань, і мають справу виключно із змінами в способі життя пацієнта.

Зазвичай, консультація починається з глибокого інтерв'ю, в якому лікар докладно розпитує пацієнта про його спосіб життя, історії хвороби, про його емоційному здоров'я і фізичному аспекті, проводить медичний огляд.

Значна частина Натуропатов США заявляють про свою компетентності для надання першої медичної допомоги, а деякі з них можуть призначати ліки і виконувати невеликі операції. Традиційна практика, при якій лікар-натуропат дає рекомендації дієти і організації правильного з точки зору Натуропатії способу життя.

Є натуропати, які проповідують натуропатію як повну протилежність традиційній медицині, і закликають до повної відмови від традиційної медицини. Наприклад, пропагандист товарів iHerb Катя Тхі, на яку в Instagram підписано майже 600 тисяч, самостійно розробляє методики, пропонує відмовитися від вакцин, антибіотиків.

Всього можна виділити 3 групи Натуропатов:

  • Мають ліцензію від уряду.
  • Практикуючі за межами офіційного статусу («традиційні натуропати»).
  • Професіонал, який практикує Натуропатію, як додатковий спосіб досягнення Здоров'я.

Види дисципліни Натуропатії

«Пацієнти повинні мати широкі можливості вибору терапії», йдеться в постанові Європейського парламенту. «Лікар може і повинен використовувати всі ресурси і знання в будь-якій області медицини, згідно з його власними думками. При цьому, зрозуміло, пацієнтам повинен бути гарантований максимальний рівень безпеки і точна інформація про безпеки, якості, ефективності та можливі ризики від вживання лікарських засобів».

Спектр натуральної медицини, натуропатії, дуже широкий і різноманітний. Якісь з цих дисциплін мають клінічне підтвердження безпеки і користі для пацієнта, а якісь ні.

Одні дисципліни визнаються юридично і мають інституційні форми і структури (кафедри у ВУЗах, асоціації практикуючих дисципліну лікарів, етичний кодекс та ін), а які-ні; якісь володіють організаційною структурою, наприклад хіропрактика, гомеопатія, традиційна китайська медицина, остеопатія, фітотерапія та ін., інші не мають.

Список дисциплін Натуропатії (Натурологии)

Цей список не претендує на повноту дисциплін. Більше того, ми свідомо не стали включати в нього такі спірні «дисципліни» як уринотерапія, магнітотерапія та ін.

  • Ароматерапія, в якій використовуються корисні властивості рослинних ефірних олій, зазвичай для усунення занепокоєнь, стресу, безсоння, в цілях підвищення лібідо та ін.
  • Фітотерапія (траволікування, ботанічна медицина), в якій використовуються лікарські рослини (в якому вигляді), і комплексні кошти з них у вигляді чаю, настойок, компресів, інгаляцій та ін.
  • Гомеопатія, яка використовує в дуже малих дозах натуральні природні речовини рослин, тварин або мінералів.
  • Водолікування (бальнеотерапія, гідротерапія, геотерапия), в якому зазвичай розуміють використання прісних і мінеральних вод у вигляді ванн, ванн та душів, але також використовують і бруду у вигляді компресів або грязьових ванн (грязелікування, торфотерапия). На наш погляд, виключно корисним і максимально безпечним засобом водолікування, є ванні процедури бікарбонат-іонних термальних вод. Ці thermal spa курорти і найдорожчі в світі, але ви ці процедури можете приймати в 7-10 разів дешевше в домашній обстановці за допомогою японської солі Uni Tabs. Про види бальнеотерапії і цілющих властивостях процедур з бікарбонат-іонної водою, ми детально говоримо тут.
  • Мануальна терапія: остеопатія, лікувальний масаж, хіропрактика, акупрессура.
  • Акупунктура (голковколювання), рефлексологія — масаж стоп і кистей рук, у рефлекторних точках, що належать до всіх областях тіла.
  • Традиційна китайська медицина.
  • Аюрведа
  • Фунготерапія (лікування грибами). У свій час відкриття пеніциліну і стрептоміцину відкрило епоху антибіотиків. Сьогодні фунготерапія один з напрямків фармакотерапії.
  • Теплолікування (лікування лазнею або сауною).
  • Йога та ін. поєднання лікувальної фізкультури з технікою медитації.
  • Лікувальна фізкультура, кінезіологія, рольфинг.
  • Кольоротерапія, де мається на увазі вплив кольору на конкретні точки тіла.
  • Психотерапія, яка може включати медитацію, розслаблення і управління стресом.
  • Квіти Баха, які сприяють встановленню емоційно-психологічного рівноваги, заспокоєння, підвищення лібідо. Детальніше читайте наші статті про квіти Баха.
  • Гірудотерапія (лікування п'явками).
  • Апітерапія, апифитотерапия, де лікують продуктами бджільництва, можливі додавання рослин.
  • Дієтологія, рекомендації способу життя і дієти (утримання від алкоголю і цукру), призначення дієтичних харчових добавок, вітамінів і мінералів (нутрицевтики).

Джерела

1. Barbara Starfield. Is US Health Really the Best in the World? Стаття «Журналу Американської Медичної Асоціації (JAMA)», США. Посилання

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner