Кошик
98 відгуків
площа Соборна 4, офіс 7, Дніпро, Україна
+380 (67) 903-79-77
I-Cosmetolog (ООО Успешный Косметолог, Украина)

Що приймати під час клімаксу? Безпечні засоби проти припливів та інших симптомів менопаузи

Що приймати під час клімаксу? Безпечні засоби проти припливів та інших симптомів менопаузи

Клімакс: жінка в точці нового початку
Стадії та симптоми менопаузи
Що можна зробити з припливами та іншими симптомами
Як полегшити клімакс
Рекомендовані комбінації
Додаткові матеріали

Клімакс: жінка в точці нового початку

Розміняти 50 років... Для наших бабусь і прабабушок це був суд жіночого життя. Сьогодні 50-річна лише трохи перешепила середину кар'єри, часто має молодих дітей і нового партнера. У неї кипить життя з безліччю важливих моментів. Так, ще кілька десятиліть тому все це було немислимим.

Однак, навіть якщо жінка інформативна та психологічно готова, з цією зміною їй важкогідно береться — менопауза настає в період, коли вона все ще почувається добре та сповнена енергії.

Менопауза не має бути сильною, це знає кожен лікар. Як і те, що кінець родючого періоду часто призводить до появи дратівливих, а іноді і хворобливих симптомів, які пригнічують якість життя жінок, загострюють хронічні захворювання.

Щоб уникнути їх або істотно послабити, для цього не обов'язково приймати гормональні засоби. Замість гормонозамісної терапії ви можете відкоригувати ваше живлення за допомогою спеціально створених для жінки в менопаузі дієтичних добавок.

Стадії та симптоми менопаузи

З роками функціональна активність яєчників згасає, що призводить до відчутних змін в організмі жінки. Фізіологічні зміни гормонального балансу, а саме дефіцит статевих гормонів, що накопичилися за роки багатьох захворювань — перебудовує роботу організму, істотно впливає на виникнення патологічних симптомів, які знижують якість життя.

У жінок виділяють чотири фази клімактерію:

  • Пременопауза — період варіативності менструальних циклів.
  • Періменопауза — період менопаузального переходу.
  • Менопауза — період 12 місяців після останньої менструації.
  • Постменопауза — період після менопаузи та до кінця життя.

Коли вимкнення репродуктивної системи відбувається у віці 40-45 років, це називають ранньою менопаузою, якщо до 40 років передчасною. Середній вік настання менопаузи у світі — 51 рік, в Україні 45+.

Стадии и симптомы менопаузы

Природну або штучну втрату фертильності кожна жінка переживає по-різному. Різного ступеня виразності менопаузальні симптоми, що призводять до розвитку клімактеричних розладів у короткостроковій і довгостроковій перспективі, відчувають 48% жінок. На графіку рожевим кольором відзначений період, у якому відчуття симптомів сильніше (періменопауза).

Першими знижують якість життя вазомоторні симптоми порушення сну, психологічні симптоми та емоційні стреси. Саме з цими ознаками клімактеричного синдрому пов'язані перші та ранні поводження жінок до гінеколога-ендокринолога. Згодом до них додаються урогенітальні та сексуальні розлади, зміни зовнішності, остеопороз, болі в спині, стенокардія та хвороба Альцгеймера [1].

Симптомы менопаузы

Короткострокові симптоми менопаузи

  • Порушення менструального циклу.
  • Вазомоторні: гарячі припливи, пітливість (навіть уночі).
  • Психоемоційні: дратівливість, непідробна агресивність, астіння, тривога та депресія, порушення сну, безсоння.
  • Когнітивні розлади: зниження пам'яті, труднощі з концентрацією уваги, втома.
  • Соматичні: головні болі, загальна слабкість, м'язово-суглобові болі.

Середні та довгострокові симптоми менопаузи

Коли дефіцит статевих гормонів стає постійним, можливий розвиток таких симптомів.

  • Урогенітальні розлади: сухість у піхві, диспареювання, нетримання сечі.
  • Атрофія шкіри та слизової оболонки.
  • Сухість очей.
  • Метаболічні порушення: збільшення маси тіла (зірання), інсулінорезистентність, ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу).
  • Патологія опорно-рухового апарату: зниження мінеральної щільності кісткової тканини (пошиття ризику остеопорозу та переломів).
  • Патологія шлунково-кишкового тракту та товстої кишки.
  • Серцево-судинні порушення: зміни ліпідного профілю, атеросклероз.

Фізичні зміни, поряд із проявами психоемоційної нестійкості дратівливістю, плаксивністю, нервозністю, тривожністю на якість життя і психо-фізичний баланс жінки також негативно впливають порушення сну, погіршення пам'яті та концентрації уваги, зниження сексуальної активності та труднощі під час статевого акту (з-за атрофії шкіри піхви).

Крем для ухода за сухой и увядающей кожей внешней вагинальной области Nature-2 (GUNA, Италия)
Nature 2 (GUNA, Італія)
Якщо ви відчуваєте надмірну сухість у вагінальній зоні, скористайтеся кремом для купування сухості та свербіння, зволоження слизової інтимної зони Nature 2 від GUNA (Італія).

Застосовується у разі вульмововбите та постменопаузальної диспареювання. Не викликає алергічних реакцій. Збагачений білковими екстрактами, спеціально відібраними для пом'якшення й гідратації зовнішньої частини вагінальної зони. Підсилює вологість і тон шкіри, у такий спосіб захищаючи її від надмірної сухості. Сертифікат безпеки держсанепідемексперти України. Докладніше та купівлі

Жар, гарячі припливи

Серед патологічних менопаузальних симптомів, найпоширеніші жар і припливи у верхній половині тіла, за яких фарбує обличчя та шия, виступає піт. Порушення терморегуляції, проміжку між ознобом і потовиділенням, відбувається через зниження активності ендогенних опіоїдів і чутливості гіпоталамуса на тлі старіння ЦНС.

У відповідь на зниження вироблення естрогенів і прогестерону організм реагує збільшенням виробництва фолікуляторного гормону (FHS) і лютеїнізувального гормону (LH). Ці гормони стимулюють гіпоталамус, сприяючи дисбалансу у фізіологічній терморегуляції, що призводить до появи припливів і раптових нічних потів у менопаузі.

Несподіваним відчуттям накочувального жару страждають 80% жінок до 2 років після настання менопаузи та 25% упродовж 5 років. Приливи зазвичай починаються за 2 роки до початку менопаузи та тривають приблизно рік, однак можуть бути в 70 і навіть у 80 років.

Анна Крюкова, акушер-гинеколог клиники «Чайка»
«Уже не модно ходити з припливами»

«Є два підходи до менопаузи» — каже Анна Крюкова, акушер-гінеколог клініки «Чайка». «Першим керуються більшість жінок, а часом і лікарів. Це твердження того, що клімакс, з усіма його проявами — це нормально. У всіх він буде і потрібно вже зараз змириться і прийняти його».

Я керуюсь другим протилежним підходом, іduскою приблизно таке: «Уже не модно ходити з припливами, страждати від безсоння, товстіти, конфліктувати на роботі та зриватися на близьких. Натомість ви можете вчасно зловити клімактеричний синдром, щоб впливати на нього ».

Що можна зробити з припливами та іншими симптомами

Якщо жінки минулого часто були не підготовлені та від проявів клімаксустрали, то сьогодні правильна інформація може запобігти або суб'єктивно розв'язати багато проблем. Ваш лікар — найкраща людина, яка може запропонувати різні варіанти підтримки.

Сучасне розуміння правильного ведення жінок у періоді менопаузи та постменопаузи, це ефективна корекція ранніх менопаузальних розладів (вазомоторних і емоційно-психічних), і одночасно запобігання метаболічним порушень, що призводять до пізнім ускладненням клімактеричного періоду — остеопорозу й атеросклерозу [2,3].

Звичайно, запобігти розвитку захворювання простіше, ніж його лікувати. Режим сну та відпочинку, збалансоване здорове харчування, здоровий спосіб життя, виявлення й усунення шкідливих чинників довкілля, праці та побуту, періодичні медичні огляди — головні засоби профілактики жінки в менопаузі.

Що може компенсувати брак жіночих гормонів? Як прожити перехідний період свого життя з меншими занепокоєннями?

Негормональна фітотерапія

Зараз основним способом нейтралізації менопаузальних симптомів є гормональна терапія. Але щоденне вживання гормонів може зашкодити здоров'ю жінки. Наприклад, журналіст BBC з питань науки та здоров'я Д. Фрахер повідомляє, що ризик раку грудей від гормональної терапії у разі клімаксу вищий, ніж вважалося раніше.

У пошуках дійсно безпечних засобів для пом'якшення та полегшення клімактеричних симптомів, профілактики віддалених ускладнень менопаузи, ми неминуче досягаємо потреби використання изофлавоноврослин, які виявляють естрогенну активність (фітоестрогени).

Фітоестрогени

Фітоестрогени — натуральні харчові сполуки (поліфеноли) рослинного походження. Відкриті в 1926 р. За своєю хімічною структурою та біологічною активністю вони схожі на естрогени людини (зволожують до естрогенових рецепторів, 17β-естрадіол), але їх гормональна активність набагато нижча, ніж у ендогенних і синтетичних естрогенів.

Більшість із доступних фітоестрогенів складаються з екстрактів Сои (Soy), Червоного Клевера (Red Clover) и Чорного Кохошу (Black Cohosh). Але чи дійсно вони допомагають жінкам у цей період?

Ряд досліджень показали, що Соя (Soy) допомагає зменшити припливи до 60%. Це відбувається завдяки високому вмісту геністеїну, ізофлавони, який характеризується високою спорідненістю до бета-рецептерів естрогену. Ефективні та інші фітоестрогени.

Наприклад, відомо, що частота приливів у жінок у Європі становить 70-80%, у Малайзії не вище ніж 57%, у Китаї 18%, у Японії всього 15%, а в Сінгапурі на нихсаджують лише 14%. Дослідники пов'язують це з особливостями традиційної південноазійської кухні та продуктами, що використовуються в цих країнах, традиційно багатими фітоестрогенами.

Причому сприятливий вплив фітоестрогенів спостерігається не тільки на припливи жару. Так, серед жінок Китаю, Японії та Філіппін рідше трапляються захворювання, які відносять до дефіциту естрогенів, зокрема серцево-судинних і остеопорозу. У них рідше спостерігаються рак молочної залози (РМЖ): якщо серед 100 тис. білих жінок Сан-Франциско щорічно реєструється 104,2 випадок РМЖ, то в Японії — лише 17,6, у Китаї — 9,5 [ 4, 5, 6, 7 ].

Раціон японки багатий на фітоестрогени, її споживання ізофлавонив досягає 200 мг на день. Нам не обов'язково їхати до Японії, щоб отримувати фітоестрогени з їжею — досить просто доповнити свій раціон певними харчовими продуктами в потрібній кількості.

Але якщо зі списком фітоестрогенів все більш-менш ясно, то з їхньою кількістю все складно.

Річ у тім, що в низьких дозах фітоестрогени майже не впливають на клімактеричні симптоми (з цим пов'язані невдачі перших експериментів із фітоестрогенами), а у великих дозах вони імітують дію естрогенів, що може давати небажані ефекти, властиві гормональній терапії.

Як же розрахувати правильне дозування фітоестрогенів?

На жаль, у побуті це зробити практично неможливо.

Перевіреним сучасним способом вирішення цієї дилеми є використання дієтичних добавок, які спеціально створені для добробуту жінок у менопаузі.

Як полегшити клімакс

Добавки з фітоестрогенами широко використовуються для полегшення симптомів менопаузи, можуть надавати цілу низку корисних ефектів.

Ми ніколи не радимо вам засоби, у яких не впевнені. Що пити під час клімаксу, на якій марці вам зупинити свій вибір, вирішувати тільки вам. Якщо добавка виготовлена відомою маркою за високими стандартами GMP — вона безумовно гідна вашого вибору.

Розглядаючи різні домішки з фітоестрогенами, зверніть увагу на Profem plus, від Національного лідера низькодозовою й додаткової медицини Італії GUNA S.p.a (Мілан).

Комплекс фітоестрогенів і мікронутрієнтів Profem plus (GUNA, Італія)

Комплексна домішка Profem plus націлена на ефективну та безпечну нейтралізацію багатьох симптомів менопаузи. Жінка може і має повною мірою продовжити життя відповідно до її робочого, емоційного та сексуального плану.

Компанія гарантує, що приймання всього 1 саше Profem plus на день допомагає зменшити багато симптомів менопаузи, і робить це найбезпечнішим для здоров'я способом.

Добавка с растительными эстрогенами Profem plus

Найповніша колекція підсилювальних один одного стандартизованих ізофлавонив для підтримки жіночого фізичного здоров'я в період пременопаузи та менопаузи. Винятково натуральні інгредієнти.

Унікальний мультифункціональний засіб виключно натуральних речовин. Ексклюзивна комбінація з 8 активних рослинних інгредієнтів (3 з них ізофлавони), для добробуту кишківника 7 штамів молочнокислих бактерій, клітковина FOS (фруктолігосахариди), а також біодоступний цинк.

Допомагає зменшити припливи, нічний піт, частоту та накал психо-емоційних розладів, створює умови для кращого сну (містить мелатонін), крім цього, Profem plus підтримує уражені зони організму в період клімаксу: трофіку слизової оболонки, посилює імунітет, роботу кишківника, знижує ризик остеопорозу та ін.

Ціна та купівля біоідентичних гормонів під час клімаксу Profem plus (GUNA, Італія) тут. Ви можете швидко перейти до розділів Profem plus, що цікавлять вас:

Показання до застосування
Сфера застосування
Особливості, переваги
Активні інгредієнти
Склад і харчова цінність
Форма випуску
Доза та інструкції

Рекомендовані комбінації з Profem Plus

Разом з Profem Plus, спробуйте комбінації з іншими фізіологічними добавками від GUNA (Італія):

Додаткові матеріали

Використані джерела

[1] Вихорява Е. М. Клімактеричний синдром\ Геніколог. ендокринологія; Под ред. К. Н. Жмакина.— М.: Медицина, 1980.— С. 396–436

[2] Сметник В.П. Медицина клімактерія/підред. В.П. Сметник. Ярославль: М42, Літтера. 2009. 848 с.

[3] Подзеркалення жінок у пери- і постменопаузі: практичні рекомендації/підред. Смітник В.П., Ілліний Л.М. Ярославль: Літтера. 2010. 221 с.

[ 4 ] Morton M.S., Arisaka O., Miyake N. et al. Phytoestrogen concentrations in serum from Japanese men and women over 40 years of age // J. Nutr. 2002. Vol. 132. P. 3168–3171.

[ 5 ] Tempfer C.B., Bentz E.K., Leodolter S. et al. Phytoestrogens in clinical practice: a review of the literature // Fertil. Steril. 2007. Vol. 87. №6. P. 1243–1249.

[ 6 ] Gonzalez Canete, Duran Aguero. Soya isoflavones and evidences on cardiovascular protection. // Nutr Hosp. 2014 Jun 1;29(6):1271-82.

[ 7 ] Basu P, Maier C. Phytoestrogens and breast cancer: In vitro anticancer activities of isoflavones, lignans, coumestans, stilbenes and their analogs and derivatives. Biomed Pharmacother. 2018 Nov;107:1648-1666.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner