Кошик
100 відгуків
площа Соборна 4, офіс 7, Дніпро, Україна
+380 (67) 903-79-77
I-Cosmetolog (ООО Успешный Косметолог, Украина)

Клінічні дослідження впливу квіткових коштів Баха на емоційне здоров'я і тривожні стани

Клінічні дослідження впливу квіткових коштів Баха на емоційне здоров'я і тривожні стани

Квіткова терапія Баха є однією з додаткових практик у галузі охорони здоров'я. У 1976 році Всесвітня Організація охорони Здоров'я включила їх в альтернативні ліки, рекомендувавши їх використання у всіх державах-членах.

Приготовлені за допомогою «сонячного методу» або випарювання, 38 диких польових квітів дають материнську настоянку, яка фільтрується і змішується з бренді, діє як консервант. Рідина зберігає вібрації або енергію, вживається розведеної в склянці води, краплями на мову, або наноситься на зап'ястя, віскі і за вуха. Кожна настоянка однієї квітки, може використовуватися окремо, або в поєднанні з іншими.

Згідно Баху, засоби діють за допомогою енергії або вібрації життєвої сили, яка передається від квітів до настоянці. Взаємодіючи на тонкому енергетичному рівні з індивідуумом, вони покликані збалансувати свідоме і несвідоме, і розчинити старі моделі поведінки.

Використовуються для профілактики і турботи про психічної, емоційної і поведінкової стороні людей. Шляхом пом'якшення негативних почуттів і полегшення основних емоційних і психологічних проблем пацієнта, можливо фізичне зцілення (є дані успішного використання кольорів Баха для полегшення болю, купіруванні гострого запалення і ін).

Квіти Баха не містять фармакологічно значущих залишків оригінальних кольорів і безпечні для використання з іншими лікарськими засобами, включаючи вагітних жінок, дітей, немовлят і літніх людей.

Ці кошти, досить популярні серед психологів, кинезиологов, натуропатів і ін. Але багато призначають їх як інертні чи мінімально активні фармакологічні речовини, для того щоб «сприяти позитивним терапевтичним очікуванням». Тобто, майже як плацебо.

Чи є різниця між плацебо і квітами Баха? Наскільки вони ефективніше плацебо? I-Cosmetolog підготував для вас огляд 12 клінічних сліпих рандомізованих досліджень впливу кольорів Баха на різні психологічні проблеми.

Remedy і тривожні розлади (34 чол., 2016)
Квіти Баха для емоційної гармонізації (17 чол, 2012)
Квіти Баха для душевного благополуччя (70 чол, 2012)
Remedy при емоційної тривозі і депресії (180 чол, 2013)
Квіти Баха при тривожності (55 чол, 2001, 2012)
Квіти Баха в депресивних станах (2 чол, 2003)
Квіти Баха в терапії депресії і тривоги (115 чол, 1997)
Квіти Баха на емоційне самопочуття (703 чол, 2017)
Remedy на вегетативну реакцію при психічних проблеми (30 чол., 2015)
Квіти Баха для емоційної підтримки (119 чол, 2009)
Квіти Баха при стоматологічної тривозі у дітей (120 чол, 2019)
Remedy в ситуації гострого ситуаційного стресу (111 чол, 2007)
Посилання

Ефекти Remedy на осіб із станом тривожних розладів (2016)

Це попереднє дослідження було проведено португальськими лікарями Летісія Maiara Nasatto, і Daniel Mauricio de Oliveira Rodrigues в 2016 р.

Дослідження

Занепокоєння (Anxiety) постійно зустрічається у студентів, і може викликати фізичні, психологічні і емоційні симптоми. В якості природного методу його терапії, використовуються квіткові кошти Баха, які впливають на емоції.

Основною метою дослідження було проаналізувати вплив квіткових коштів Remedy на сполох студентів. Для цієї мети було проведено пілотне рандомізоване подвійне сліпе дослідження з використанням плацебо.

Вибірка складалася з 34 осіб — контрольна група (16 чоловік) та група яка приймала квіти Баха (18). Інструментом збору даних був IDATE. Випробовувані використовували квіти Баха (FG) і плацебо (CG) протягом 21 дня. Тести, використовувані для порівняння результатів, були «розподіл Стьюдента» і «критерій Уілкоксона» (Wilcoxon). Дослідження було схвалено Комітетом з етики досліджень Unisul (CEP Unisul), № 068235/2015.

У контрольній групі початкове середнє значення Тривожності було 50,25, а остаточне середнє — 47,6 (0,230). Первісне середній стан Тривожності було 50,1 врешті — 44,8 (0,030). Ознака тривоги у 11 людей покращився, а у 5 осіб погіршився (0,154); стан тривоги у 11 людей покращився і у 5 погіршився (0,032).

Брала квіти Баха група, мала початкову середнє значення ознаки тривоги 50,5 і остаточне середнє значення 43,6 (0,001). Початкове середнє значення стану тривоги становило 51,2, а остаточне середнє — 45,7, з р (0,015). З ознаками тривоги у 15 осіб, у 2 погіршилися і 1 залишилися колишніми (0,024). В тривозі у 14 осіб стан покращився, у 3 погіршився і 1 залишилося (0,004).

При порівнянні груп статистично значущих відмінностей не було. Тим не менш, група яка використовувала квіти Баха (FG), отримала найкращі результати (занепокоєння і стан тривоги) порівняно з CG.

Дослідники вважають, що подальші дослідження дозволять з'ясувати ефективність цієї терапії, враховуючи велику вибірку і більшу тривалість використання кольорів Баха. Познайомитися з дослідженням можна тут.

Квіти Баха для емоційної гармонізації, призначені індивідуально (2016)

Це дослідження було проведено в 2016 році бразильськими дослідниками Giselle Ibette Silva Lopez-Lopes, Isa Carvazam, і Daniel Alan Costa.

Дослідження

Квіткові кошти Баха спрямовані на усунення дисбалансу настрою. Індивідуально підібрані, вони впливають емоційний дисбаланс і енергетичне поле, приводячи до загального одужання людини. На відміну від інших природних методів зцілення, вони спонукають людину самого бути агентом і суб'єктом його власного зміни / поліпшення.

Оцінити вплив спеціальних формул квітів Баха на людей, у яких є хоча б один емоційний дисбаланс.

Якісне дослідження, в опитуванні якого взяли участь 17 осіб. Критерієм включення була наявність, принаймні одну скаргу на емоційний дисбаланс; щоб оцінити еволюцію терапії, відповісти принаймні на 2 відповіді запитальника: і використовувати краплі Баха протягом 1 місяця.

З 38 коштів Баха, призначені були ті, які відповідали на основні скарги сформульовані учасниками дослідження за допомогою анамнезу та інтерв'ю. Призначення відбувалося по таблиці підбору Кольорів, була використана анкета від Instituto Sol Terapeutico.

Виходячи зі скарг учасника, кількість призначених йому коштів було різним; максимальне їх використання в одній композиції: 6 засобів.

Результати

Середній вік становив 33 року, 14 (82%) жінок і 8 (47%) закінчили вищу освіту. Один учасник 1 (6%) недавно використовував гомеопатію, а 1 (6%) практикував голковколювання. Жоден з них не відвідувала психотерапевта. З 17 учасників дослідження 2 (12%) повідомили, що не використовували квіти Баха безперервно.

Основними скаргами учасників дослідження були роздратованість і нетерплячість до людей, повне занурення в роботу, брак вільного часу, відсутність дозвілля та нав'язливі спогади з минулого.

Найбільш рекомендованими Квітами були Impatiens (21%), Oak (18%) і Honeysuckle (15%). Після одного місяця використання, основними спостережуваними змінами в учасників були почуття загального спокою й умиротворення, і більша ясність у вирішенні проблем.

Використання квіткових крапель Баха за персональних призначень, показало швидке і позитивну дію. Їх прийом призводить до кращого розуміння стану емоційної дисгармонії і необхідності того, щоб суб'єкт відповідав за своє власне поліпшення. Почитати повний текст дослідження можна тут.

Квіти Баха для душевного благополуччя (2012)

Аспірант факультету медичних наук Державного університету Ботукату їм. Паулисты (UNESP) р. Сан-Жозе-дус-Кампос (Бразилія), Ana Paula Correa Castello Branco Nappi Arruda, в 2012 році провела дослідження впливу крапель Баха на душевне благополуччя студентів свого факультету.

Звіт її подвійного сліпого рандомізованого клінічного дослідження містить десятки графіків, його обсяг склав 134 стор Консультантом був док. мед. н. проф. Ivan Amaral Guerrini, координатором док. мед. н. проф. Ruth Natalia Teresa Turrini (EEUSP).

На цьому дослідженні вона захистила дисертацію аспірантури по здоров'ю суспільства медичного факультету Ботукату, отримала звання доктора наук в галузі суспільної охорони здоров'я. Ви можете познайомитися з ним по посиланню вище (португальською мовою), тут ми наведемо лише його короткий виклад.

Введення

У Бразильської національної системи охорони Здоров'я, Квіти Баха відносяться до комплексної та додаткової практиці (PIC). В основі цієї немедикаментозної практики, лежить розуміння духовної природи людини, що люди мають душу, яка є їх справжнім і божественним Я, і що здоров'я ми маємо лише в результаті гармонійних відносин між душею і особистістю.

Міжнародні наукові дослідження показують, що зміцнення духовного благополуччя може значно і позитивно допомогти у зміцненні психічного і фізичного здоров'я.

Загальні психічні розлади (ОДР) відносять до станів здоров'я, пов'язаним з непсихотическими психіатричними симптомами. Ця широка діагностична категорія включає в себе такі симптоми, як: тривога і депресія, труднощі з концентрацією уваги, забудькуватість, безсоння, втома, дратівливість, відчуття непотрібності, соматичні скарги та ін.

Мета

ОПР має великий соціальний вплив і має високу поширеність серед студентів університетів, варіюючи від 34,1% до 44,6%. Дослідження було спрямовано на оцінку взаємозв'язку між терапією квітами Баха і духовним благополуччям людей з ОПР.

Методи

З 411 студентів, які відповіли на запитальник, 194 мали симптоми ОПР, 70 з яких почали прийом крапель Баха. Частіше інших призначалися Зірка Віфлеєму, Гірчиця і Аспен. Згідно доктору Баху, саме вони допомагають очистити негативні емоції, пов'язані з потрясіннями і пережитої травмою, дати радість та емоційний баланс, а також сміливість знайти в собі невідоме, стикнутися з аспектами якими раніше нехтували, і віддати перевагу возз'єднання з собою.

Учасники були розділені на 2 групи, Intervention Group (IG) і Placebo Group (GP), протягом 6 місяців з відвідинами кожні 30 днів. Для оцінки використовувалися інструменти: валідація ОПР SRQ-20, і шкала духовного благополуччя EBE (Paloutzian and Ellison, 1982).

У статистичному аналізі використовувався розподіл хі-квадрат або точний тест Фішера (за необхідності), і логістична регресія для вивчення зв'язку між шкалою EBE, SRQ-20 і використанням кольорів Баха для кожного епізоду оцінки (3 епізоду). Для цих статистичних тестів був прийнятий рівень значущості 5% (р <0,05).

Результати

В ході внутрішньогрупової оцінки духовного благополуччя результати були показані вище і значніше в IG по відношенню до GP, особливо з середини до кінця терапії, хоча статистичної різниці між групами не виявлено.

При внутрішньогрупової оцінці ОПР було показано, що результати були вище в IG порівняно з GP, від першої до другої оцінки, де швидкість зниження ОПР була вище, 66,7% і 57,9% відповідно, хоча статистичної різниці у цій оцінці і в оцінці між групами виявлено не було.

Висновок

Робиться висновок, що, хоча ці дані вимагають більшого підтвердження кількісних і якісних даних, тим не менш, цей результат може вказувати на те, що квіткові засоби полегшують спілкування людини з самим собою, його самосвідомість і процес індивідуації, отже, покращуючи зв'язок індивідуум з трансцендентним. Передбачається проведення досліджень з участю ПОС в оцінці духовного благополуччя CMD.

Робиться висновок, що хоча ці результати потребують подальшого підтвердження кількісними та якісними даними, тим не менш, це вказує на те, що квіткові кошти Баха полегшують спілкування людини з самим собою, можуть поліпшити цю зв'язок, між свідомістю і процесом індивідуації, отже, покращують зв'язок індивіда з трансцендентним.

Индивидуация — основне поняття в аналітичній психології К. Р. Юнга. Означає процес становлення особистості, її такого психологічного розвитку, при якому реалізуються індивідуальні задатки і унікальні особливості людини.

Пропонуються подальші дослідження, що включають втручання з CIP в оцінці духовного благополуччя CMD.

Краплі Remedy при емоційної тривозі і депресії для команд відділень інтенсивної терапії (2013)

Пілотне клінічне дослідження провів лікар-натуролог Вільям Малинверни Чікетті (William Malinverni Chiquetti) з університету Південної Санта-Катаріни (UNISUL). Його консультантом був Nat. MSc. Daniel Mauricio de Oliveira Rodrigues.

Введення

У людини в професії "медсестра", присутня велика ступінь емоційного і фізичного напруження (професійне вигоряння). Тому догляд медсестри за собою — це її професійна компетенція. Розвивається тривожність, депресія... [ 1 ]

Щоб дізнатися, наскільки ефективно може бути застосування есенцій Баха Remedy у вирішенні психо-емоційних проблем медсестр відділення інтенсивної терапії, і було проведено це дослідження.

Вибір крапель Баха серед інших був обумовлений тим, що ці кошти є практичною, швидкої і доступною формою психо-емоційної самопідтримки, а також тією обставиною, що за десятки років використання побічні ефекти їх застосування виявлені не були.

Метод дослідження

Характер дослідження: кількісний, пояснювальний і предэкспериментальный. Комітет з етики: Застосовується після затвердження в Plataforma Brasil (1.575.488), відповідно ;резолюцією CNS 466/12.

В якості учасників дослідження, були обрані медсестри відділення інтенсивної терапії клініки Полидоро Ернані (Hospital Universitario Polydoro Ernani), Федерального університету Санта-Катаріни (de Sao Thiago da Universidade Federal), і клініки Нереу Рамос (Hospital Nereu Ramos), розташовані в р. Флоріанополіс, Санта-Катаріна (Florianopolis, Santa Catarina).

Учасників розділили на 35-40 чоловік, 5 команд, що працюють в 3 зміни (ранок, день, ніч). З обох підлог сестринських команд, вибирали тих, хто мав бал ≥ 8 в одній з подшкал. Виключили тих, у кого:

  • тяжка патологія шлунка
  • важка хвороба печінки
  • цукровий діабет I або II типу
  • проблеми з алкоголем або його непереносимість (оригінальний рецепт Баха містить бренді).

Для оцінки використовувалося анкетування за Шкалою тривоги і депресії у лікарні. Всім був призначений 30-ти денний прийом Rescue Remedy від 4 до 6 крапель 4 рази на день під язик. Зразком нормальності при оцінці, послужив Критерій згоди Колмогорова; порівняння засобів до та після використання Кольорів: парний студентський t-тест; медіана: тест Вілкоксона. Статистична значимість p ≤ 0,05.

  • Від 0 до 7 балів: ймовірне наявність емоційної риси;
  • Від 8 до 11 балів: можливість наявності емоційного стану;
  • Від 12 до 21 бала: висока ймовірність того, що емоційний стан вже встановлено.

Результати

Результати дослідження впливу кольорів Баха на тривожність і депресію медсестер

Результати дослідження впливу кольорів Баха Remedy на тривожність і депресію медсестер. Табл. 1

Результати дослідження впливу кольорів Баха Remedy на тривожність і депресію медсестер. Табл. 3

Автор прийшов до логічного висновку: Квіти Баха Remedy, можуть бути ефективним засобом проти занепокоєнь, є простий, практичною і доступною формою самообслуговування для медсестер і медичних працівників.

До речі, до таких висновків прийшов і кандидат біологічних наук з Великобританії Фіона Мантл (Fiona Mantle), яка проводила подібне дослідження впливу крапель Баха, на самопочуття медсестер в клініці Джона Редкліффа (John Radcliffe Hospital, UK) у 1997 р.

Позитивні результати на тривожність (2001, 2012)

Walach H., Rilling C., і Engelke U. в 2001 році провели подвійне сліпе плацебо-контрольоване рандомізоване дослідження з частковим кросовером, ефективності різних поєднань крапель Баха в тривожних станах на 61 учасника, 55 з яких дали достовірні дані.

Тривожність вимірювалася за допомогою стандартизованого німецького опитувальника по тривожності (TAI-G). Значущої різниці між групами не було, але було істотне зниження тестової тривожності у всіх групах. Автори зробили висновок, що кошти Баха є ефективним плацебо для перевірки тривожності і не надають специфічного ефекту.

Salles і Silva (2012) провели клінічне випробування, подвійне сліпе рандомізоване з 34 суб'єктами, з метою вивчення впливу квіткових есенцій Impatiens, вишні сливи, білого каштана і бука. Період втручання склав 2 місяці з пропозицією використовувати 4 краплі 4 рази на день. Вони прийшли до висновку, що в експериментальній групі спостерігалося статистично значуще зниження тривожності в порівнянні з плацебо. Вони відзначили, що успіхом цієї терапії є тривалий прийом.

Позитивні результати терапії депресії (2003)

Доктор психології Mark P. Masi (Чикаго, США), що веде приватну практику в Національному університеті Луї (National-Louis University), у своєму звіті (2003) про 2 пацієнтів виявив поліпшення депресії після застосування препаратів протягом 12 тижнів.

Приблизно 14 мільйонів американців страждають від хронічної глибокої депресії, стану, яке може призвести до значного погіршення загальної якості і продуктивності життя. На жаль, приблизно 15% цих людей здійснюють самогубство.

Марк пропонував краплі Баха тим пацієнтам, які мали симптоми хронічної депресії протягом мінімум 2 років, та були несприйнятливі до психотерапії та / або ліків. Есенції були використані в контексті психотерапії, і підбиралися індивідуально, виходячи з оригінальних інструкцій Е. Баха. Поліпшення було відмічено і підтверджено зниженням шкали депресії Бека на 50%.

Доктор підкреслив важливість тривалого прийому та індивідуального підбору засобів, і звернув увагу, що вони можуть використовуватися в поєднанні з психотерапією і звичайними антидепресантами.

Також, він зазначив, що мабуть, засоби Баха діють як каталізатори у звільненні небажаних негативних психологічних станів. [ 2 ] Отже, ймовірно вони посилюють психотерапію, спосіб терапії, який також спрямований на опрацювання, а не на придушення негативних психологічних станів.

Познайомитися з дослідженням можна тут.

Квіти Баха в терапії депресії і тривоги (1997)

Дослідження вплив квіткових коштів Баха 115 пацієнтів доктора Кампанини (Campanini), опубліковане в журналі La Medicina Biologica (1997). Вони страждали депресією і тривогою, їм були індивідуально призначені краплі Баха, їх стан документувалося.

Повідомляється про поліпшення в 89% випадків, в той час як в терапевтичній практиці вважається успіхом, якщо це відбувається в 50% випадків. Також, дослідники відзначили, що ці кошти для учасників були повністю безпечними, вони не мали навіть найменшого побічного ефекту. [ 3 ]

Вплив кольорів Баха на емоційне самопочуття 703 осіб з 3-х латиноамериканських країн (2017)

Попереднє дослідження позитивного впливу крапель Баха на душевний стан у 703 дорослих людей з Куби (n = 319), Коста-Ріки (n = 252) і Чилі (n = 132). Його з використанням алгоритму CHAID провели в 2017 році Rodriguez-Martín BC, Fallas-Duran M, Gaitskell B, Vega-Rojas D, і Martinez-Chaigneau P.

Вимірювали демографічні дані, отриману інформацію, отриману терапію, духовність, диспозиционный оптимізм порівняно з плацебо. Застосовувалася контрольована класифікація, яка включала в себе тренувальну фазу (n = 423) і тестову фазу (n = 280). Були отримані позитивні відгуки про засоби Баха (> 90% правильних класифікацій). Духовність взаємодіє з думкою про Квіти як предикторе, якщо люди отримали інформацію про цю терапії. Більш високий відсоток позитивних відгуків спостерігався у осіб з вищою освітою.

Вплив Remedy на вегетативну реакцію при психічних проблеми (2015)

Дослідження 30 тайваньських жінок було проведено в 2015 році групою з 3-х фахівців Shih Wei Yang, Malcolm Koo і Yuh-Hai Wang (Elsevier Korea LLC).

Ті, хто практикують квіткові краплі Баха, зазвичай розглядають Remedy, як засіб для зняття стресу. Вплив цього засобу на вегетативну реакцію при психічних розладах мало вивчено. Це дослідження оцінювало їх вплив на вегетативний відповідь при психічному розладі з використанням варіабельності серцевого ритму у здорових жінок.

Методи

Двоетапне кросовер-дослідження в порівнянні ефектів кольорів Баха Remedy і плацебо, на вегетативний відповідь при психічному розладі у 30 жінок (середній вік 30 років, SD 6 років). Remedy, це колекція з 5 квіткових есенцій (№6, №9, №18, №26 і №29), її давали по 4 краплі розчинені в бренді і 250 мл дистильованої води. Плацебо складалося з чотирьох крапель бренді в 250 мл дистильованої води. Процентні зміни варіабельності серцевого ритму були розраховані між вихідним рівнем психічних проблем, і після (в обох групах).

Результати

Середня відсоткова зміна нормованої потужності низької частоти (nLF) (p = 0,046) і відносини низькочастотної потужності, перетвореної в натуральний логарифм до потужності високої частоти [ln (LF / HF)] (p = 0,041) була значно нижчою у групі, яка приймала Remedy, в порівнянні з плацебо.

Висновок

Зниження співвідношення LF / HF у групі що приймала краплі Баха, вказувало на зміну симпатовагального балансу в бік переважання парасимпатичного. Це відкриття показало, що зняття стресу за допомогою Remedy, може діяти за допомогою модуляції симпатичної і парасимпатичної нервової діяльності.

Квіти Баха в якості емоційної підтримки (2009)

Квіткова терапія Баха — це метод терапії та запобігання фізичних та / або емоційних розладів за допомогою терапії наших емоційних дисбалансів. Центри первинної медико-санітарної допомоги, що є відмінним місцем для застосування цієї терапії, оскільки їх основним робочим інструментом є співбесіда з пацієнтами.

Дослідження

Прийнявши це за відправну точку, Олива (Oliva) і Сегура М. (Segura M.) протягом 14 місяців організувала цей тип терапії для групи пацієнтів в Центрі первинної медичної допомоги (Primary Health Care Center) в Каталонії (Іспанія) з допомогою медсестр цього центру, підготовлених до застосування цієї терапії.

Мета дослідження — описати пацієнтів, які його одержали, і ідентифіковані діагнози медсестер, а головне, еволюцію фізичних та / або емоційних розладів після застосування засобів Баха.

Пацієнти були зараховані в цей терапевтичний проект, на підставі опитування медичними консультантами чи медсестрами, хто займався лікуванням пацієнтів, або з власної прохання пацієнта про участь.

Таким чином, 119 осіб, з яких 78,15% становили жінки, отримували індивідуальну терапію до поліпшення стану їх здоров'я; 7 з них були виключені з цієї терапії, оскільки вони отримали тільки краплі Баха.

Період часу між першим і останнім відвідуванням варіювався в залежності від випадку до випадку і особистості людини. Було проведено 405 відвідувань, в середньому 3,4 на пацієнта. Поліпшення вимірювали за шкалою EVA.

Результати

87,4% пацієнтів, що отримували кошти, повідомили про хороше або дуже хорошому розвитку / результати.

На думку авторів дослідження, терапія Баха, мабуть, є гарною альтернативою психо-фармацевтичних препаратів. Вона показує дуже хороший ефект, і при цьому має меншу кількість побічних ефектів, і меншу непереносимість (лише у 2% пацієнтів спостерігалася шлункова непереносимість цих крапель). Познайомитися з дослідженням можна тут.

Порівняння ефективності терапії квітами Баха і музичної терапії, при стоматологічної тривозі у дітей (2019)

Рандомізоване контрольоване дослідження порівняння порівняння ефективності терапії краплями Баха і музичної терапії при стоматологічної тривозі у 120 дітей, провели в 2019 році вчені кафедри педодонтии та профілактичної стоматології Університету Д. Ю. Патила (DY Patil University) — Розуму Б. Діксіт (Uma B Dixit) і Ришита Р. Джасани (Rishita R Jasani), Школа стоматології Наві Мумбаї (Махараштра, Індія).

Зубна тривога є основною причиною пропущених стоматологічних візитів, відстроченого лікування і нелікованого карієсу у дітей. Через зубний тривоги діти часто страждають від поганого стану порожнини рота, частих нападів болю і набряків і від цього, як правило, мають низьку якість життя. [ 4 ] Поширеність зубного тривоги у дітей варіюється від 6,3% до 43%. [ 5 ]

Зубна тривога у дітей призводить до більшої кількості поведінкових проблем під час лікування зубів [ 6 ] і значного стресу при лікуванні стоматологів. [ 7 ] Зубна тривога є важливою причиною лікування дітей під загальним наркозом. [ 8 ] Тим не менш, фармакологічні методи мають більш високий ризик і пов'язані з більш високими витратами і, отже, не легко приймаються батьками. [ 9 ]

Альтернативні методи, такі як музична терапія (МТ) і квіткова терапія Баха (BFT, Remedy), можуть зменшити занепокоєння. Відсутність рандомізованих контрольованих досліджень, що оцінюють ефективність цих методів зниження стоматологічної тривоги, і призвело до появи цього дослідження.

Дослідження

Рандомізоване контрольоване дослідження з трьома паралельними групами було схвалено Етичним комітетом університету. Його мета полягала в порівнянні ефективності BFT і MT зниження стоматологічної тривожності у здорових дітей.

Відібрані діти були випадковим чином розподілені на 3 групи методом блокової рандомізації з тридцятьма блоками по чотири учасники в кожній. В три групи, а саме, BFT, MT і контрольну, увійшли по 40 дітей в кожну, незалежно від їх статі, віку або початкового рівня тривожності. Розподільчий стіл вів старший викладач кафедри, який не брав участі в дослідженні. Хоча оператор і діти не могли бути повністю засліплені із-за характеру втручань, були зроблені спроби зробити це. Оцінювачі результатів були сліпі до використовуваних втручань.

Всі діти отримували оральну профілактику і лікування фтором. Діти зі значною історією хвороби або приймають якісь ліки були виключені з дослідження. Зубну тривогу оцінювали з використанням Шкали Оцінки Поведінки Північної Кароліни (NCBRS), Шкали зображень особи (FIS) і фізіологічних параметрів.

Результати

У дітей з групи BFT, порівняно з контрольною групою (P = 0,014), спостерігалося значно кращу поведінку.

Оцінки FIS, виміряні в післяопераційному періоді, не показали значних відмінностей між групами. Діти з груп BFT і MT показали значне зниження частоти пульсу під час операції в порівнянні з передопераційним періодом. Інтраопераційне систолічний артеріальний тиск у дітей з групи МТ було значно нижче, ніж у BFT і контрольної групи. Діастолічний артеріальний тиск значно збільшилася в контрольній групі під час стоматологічних маніпуляцій, тоді як в інших групах відзначалося зниження.

Результати цього дослідження демонструють істотний вплив як однократної дози BFT, так і впливу МТ на зниження зубний тривоги у дітей у віці від 4 до 6 років. Тим не менше, дослідники прийшли до висновку, що необхідні подальші дослідження, щоб оцінити вплив цих втручань на викликають біль комплексні стоматологічні процедури, щоб оцінити, чи можуть вони бути ефективними для зменшення болю і неспокою. Познайомитися з дослідженням можна тут.

Квіти Баха Remedy в ситуації гострого ситуаційного стресу (2007)

Оцінку ефективності крапель Баха Remedy на зниження гострого ситуаційного стресу, провели у 2007 році вчені з Маямі (Флорида, США): Robert Halberstein (University of Miami), Lydia DeSantis (University of Miami), Alicia Sirkin (Sirkin Creative Living Center in Miami), Vivian Padron-Fajardo (University of Miami) і Марія Ojeda-Vaz (Mt. Sinai Medical Center in Miami).

Подвійне сліпе клінічне дослідження нормальної дози Квітів Баха Remedy, порівняно з плацебо ідентичного виду, провели на вибірці з 111 осіб (18 - 49 років), обраних рандомно у дві групи: терапія ( n = 53) та контроль ( n= 58). Оцінка тривожних станів проводилася за 40 питань тесту Шкали тривоги Спілберга (STAI), до і після використання Remedy або плацебо.

Тенденции к снижению уровня тревожности были обнаружены как в группе терапии (Remedy), так и в контрольной (плацебо) группах. Статистический анализ показал, что только подгруппа терапии тревожности в высоком состоянии продемонстрировала статистически значимое различие между баллами до и после теста.

Исследователи из Майями пришли к выводу, что полученные ими результаты ясно говорят о том, что капли Баха Remedy могут быть эффективным средством в снижении высокого уровня ситуационной (реактивной) тревоги. Познакомиться с исследованием можно тут (PDF, 12 стр.).

Ссылки

1. Sadock; Sadock, 2007; Gherardi-Donato et al, 2015

2. Richardson-Boedler, C. Applying Homeopathy and Bach Flower Therapy to Psychosomatic illness. New Delhi, India: B. Jain, 1998.

3. Campanini, M. Bach Flower Therapy: Results of a Monitored Study of 115 Patients. La Medicina Biologica. 1997; 15(2): 1-13.

4. Merdad L, El-Housseiny AA. Do children's previous dental experience and fear affect their perceived oral health-related quality of life (OHRQoL)? BMC Oral Health 2017;17:47.

5. Klingberg G, Broberg AG. Dental fear/anxiety and dental behaviour management problems in children and adolescents: A review of and prevalence concomitant psychological factors. Int J Paediatr Dent 2007;17:391-406.

6. Wogelius P, Poulsen S, Sorensen HT. Prevalence of dental anxiety and behavior management problems among six to eight years old Danish children. Acta Odontol Scand 2003;61:178-83.

7. Moore R, Brodsgaard I. Dentists perceived stress and its relation to perceptions anxious about patients. Community Dent Oral Epidemiol 2001;29:73-80.

8. Savanheimo N, Vehkalahti MM, Pihakari A, Numminen M. Reasons for and parental satisfaction with children's dental care under general anesthesia. Int J Paediatr Dent 2005;15:448-54.

9. Aitken JC, Wilson S, Coury D, Moursi AM. The effect of music distraction on pain, anxiety and behavior in pediatric dental patients. Pediatr Dent 2002;24:114-8.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner