Кошик
100 відгуків
площа Соборна 4, офіс 7, Дніпро, Україна
+380 (67) 903-79-77
I-Cosmetolog (ООО Успешный Косметолог, Украина)

Клінічне дослідження крапель Баха: вплив Білого Каштана на небажані нав'язливі думки (2011)

Клінічне дослідження крапель Баха: вплив Білого Каштана на небажані нав'язливі думки (2011)

Краплі № 35 Білий Каштан (White Chestnut, Aesculus hippocastanum), на думку доктора Баха (1886-1937), здатні позбавити людину від каруселі небажаних думок, і дати йому довгоочікуваний внутрішній спокій.

Але чи так це насправді? Допомагає комусь Білий Каштан від нав'язливих небажаних думок?

Пролити світло на це питання, вирішив в 2011 році магістр наук факультету психології Університету «Березня Абреу» р. Лас-Вільяс (р. Вілла Клара, Куба) Борис К. Родрігес Мартін (Boris C. Rodriguez Martin). [ 1 ]

Результат його подвійного сліпого контрольованого дослідження на 70 учасників, був опублікований в «Кубинському журналі біомедичних досліджень» (р. Гавана, № 2 квітень-червень, 2012). Детально ознайомитися з ним можна за посиланням, тут ми наводимо його у скороченні.

Резюме
Вступ
Методи
Результати
Обговорення
Посилання

Резюме

Це подвійне сліпе контрольоване дослідження знадобилося щоб оцінити ступінь впливу Білого Каштана (White Chestnut) на небажані нав'язливі думки у здорових дорослих людей, які, за їх власним твердженням, їх регулярно переживають.

У дослідженні взяли участь 70 чоловік (47 жінок та 23 чоловіки) у віці від 20 до 60 (36,42 ± 10,52) років. Їх випадковим чином розподілили на 2 групи: Білий Каштан і плацебо (n1 = n2 = 35).

Для оцінки змін використовувався опитувальник з 15 пунктів — інвентар придушення білого ведмедя (WBSI).

Значні відмінності між групами спостерігалися в загальному тесті [t (68) = -2,16, p <0,05 і d = 0,51], з переважанням фактора, який вимірює нав'язливі думки [t (68) = -2,84, р <0,01 і d = 0,67].

Борис Родрігес Мартін прийшов до логічного висновку, що отримані ним результати недвозначно вказують на те, що Білий Каштан може бути ефективним засобом для зменшення небажаних нав'язливих думок і що його дія відрізняється від плацебо.

Введення

Протягом багатьох десятиліть, ефективність квіткових есенцій Баха ставилася під сумнів. Але останнім часом все більше досліджень вказують на те, що ці кошти позитивно впливають на емоційний і психологічний стан людини. Однак, «білих плям» у флоротерапии Баха все ще досить багато. Наприклад, немає даних на нейтралізацію інтрузивних (вторгалися) думок.

Інтрузивні думки (ІВ) відчувають 80-90% від усього населення. Вони містять інструкції, зображення або імпульси, які мимоволі проникають у наш розум, викликають дискомфорт і дуже важко піддаються контролю (див. експеримент Вегнера). [ 2 ]

Серед різних стратегій контролю ІС, придушення думок (ПМ) люди використовують найчастіше [ 3 ]. Задум полягає в навмисному уникнення роздумів про проблеми, бажання, почуття чи переживання, які викликають дискомфорт. Однак, ПМ неефективно у багатьох випадках, так як придушення збільшує відскік в свідомості тих думок, які ви хочете уникнути [ 4 ], і стійко до короткострокових втручань. [ 5 ]

До того як приступити до цього дослідження, Борис Родрігес Мартін вже проводив дослідження цієї квітки Баха, яке показало значну відмінність Білий Каштан (БК) від плацебо (ПЛА), у скороченні використання ПМ серед літніх людей. [ 6 ] Тепер його цікавили відповіді на наступні питання:

  • Чи відрізняється поведінка групи приймають краплі БК та ПЛА від ПМ, у вибірці імовірно здорових дорослих, які регулярно відчувають ІС?
  • Який вплив чинить терапія на нав'язливі думки, присутні в досліджуваній групі?

Вибір Білого Каштана з усіх інших 38 кольорів Баха, був зроблений на основі настанов самого Едварда Баха, який рекомендував цей квітка «тим, хто не може відкинути думки, ідеї та аргументи, які не хотіли б мати у своєму розумі, [...] які забирають світ і заважають здатності зосередитися тільки на роботі або у повсякденному задоволенні». [ 7 ]

Таким чином, у цьому дослідженні відстоюються дві основні гіпотези: а) вплив БК відрізняється від дії ПЛА, і б) воно впливає на використання ПМ, оскільки зменшує присутність ІС.

Методи

Учасники

Вибірка складалася з 70 імовірно здорових дорослих (47 жінок та 23 чоловіки), які зголосилися провести дослідження. Віковий діапазон коливався від 20 до 60 років, у середньому 36,42 (± 10,52) року.

Лікування було розпочато 77 учасниками, а 7 з них були виключені з аналізу результатів, тому що вони забули прийняти дози (n ПЛА = 3 і n БК = 4).

Щоб взяти участь у дослідженні, учасники повинні були регулярно повідомляти про наявність ІС; бути у віці від 18 до 64 років і не мати ніяких медичних захворювань або психопатологічних розладів, діагностованих під час втручання.

Матеріали

З метою визначення характеристики ІС було проведено структуроване інтерв'ю про складності позбавлення від них (1 = «Я можу зробити це без праці», 2 = «Я намагаюся, але в кінці кінців я можу це зробити» і 3 = «Я ледь можу це зробити»). У заключному інтерв'ю учасники відповідали на питання допомагають визначити день, коли вони почали реєструвати поліпшення, і вказують на негативні реакції, які сталися з флоротерапией Баха.

З метою контролю значення впливу навколишнього середовища і близьких і значущих людей на результат терапії, за допомогою 5 питань вимірювалася ступінь (навіюваності), в якій людина дозволяє іншим впливати на їх ставлення, думки і настрій (діапазон: 0-20 балів).

Для вимірювання придушення думки використовувався опитувальник WBSI (White Bear Suppression Inventory) з 15 пунктів (діапазон: 15-75 балів), розроблений Деніелем Вегнером і Занакосом [ 8 ], який вимірює схильність людей використовувати придушення думки.

Процедури

До виконання експерименту були залучені співробітники Університетського оздоровчого центру (CBU). Аспірантів, які отримували академічні бали за виконання цього завдання, пояснили характеристики дослідження та пошуку потенційних учасників. (Це були учні, які отримували диплом з діагностичної і терапевтичної системі Едварда Баха, що викладався на факультеті психології Центрального університету «Березня Абреу» в Лас-Вільяс з січня по червень 2011 року).

Використовувані краплі Баха Білий Каштан (БК) марки Healing Herbs, приготовлений з розрахунку 2 краплі в пляшці на 30 мл, і 10% -ним розведенням спирту. Код процедури був запечатаний в конверт і зберігався особою, яка жодного разу не зв'язувався з учасниками. Пляшки були передані дослідникам з нумерацією, щоб вони не знали їх вмісту.

Учасники брали по 5 регулярних доз БК протягом кожного дня (4 краплі × 4 години: в 6, 10, 14, 18 і 22 години) і слідувати цим показанням між 1 та 14 днями дослідження. Коли цей період закінчився, була проведена остаточна оцінка, і було зазначено, що прийом необхідно призупинити.

Аналіз даних проводився наосліп з використанням SPSS v. 18.0 з використанням t-тесту для незалежних вибірок. Значення P менш 0,05 вважалися статистично значущими. Для розрахунку величини ефекту використовували D за Коена (d = 0,2, мале; d = 0,5 - середня і d = 0,8 - велике). Для вимірювання змінних, були використані критерії Манна-Уїтні і хі-квадрат (÷ 2) як непараметричних альтернатив для порівняння незалежних вибірок і критерію суми рангів Уілкоксона для 2-х пов'язаних вибірок.

Результати

Обмежена рандомізація проводилася на основі 4 вікових груп для контролю розподілу учасників за віком (таблиця 1).

  БК БК ПЛА ПЛА
Вік N начальн. N финальн. N начальн. N финальн.
20-29 років 10 9 11 11
30-39 років 14 14 14 11
40-49 років 7 5 8 8
50-60 років 7 7 6 5
Всього 38 35 39 35

Міжгрупові порівняння

В первісній оцінці не було ніяких істотних відмінностей у ставленні ядра повідомлених ІС [X2 (3) = 5,658, p> 0,1], але варто відзначити, що в угрупованнях «робота-навчання» (наприклад, «я буду доступний») і сім'я (наприклад, «з моїм сином трапилося нещастя»), переважали звіти групи ПЛА та звіти про парі (наприклад, «мій партнер зраджує мені») та інші (наприклад, «я повинен з'їсти солодке») з гурту БК. Суттєвих відмінностей щодо віку, впливу, бажаності і встановлених залежних змінних не було (Таблиця 2).

Таблиця 2. Ядро ІС, повідомили учасниками кожної групи.

Графік порівняння груп брали Білий Каштан і Плацебо

Результати отримані в кінці терапії (Таблиця 3), показали значні сприятливі відмінності для групи БК в уніфікованому форматі WBSI з середнім розміром ефекту (d = 0,51). Тим не менш, при аналізі балів з цієї проблеми з бифакториальной точки зору, суттєві відмінності стосуються ІС, з яких можна визначити величину ефекту в діапазоні від середнього до великого (d = 0,67). Ці результати, мабуть, дозволяють припустити, що дія БК на ПМ ґрунтувалося на зменшення присутності ІС.

В обох групах початок позитивних змін відбувалося вже в перший тиждень експерименту.

Внутрішньогрупові порівняння

Отримані результати (Таблиця 4), дозволяють стверджувати, що терапія змінила всі показники вопроснику WBSI. Однак обмінні курси нібито вище в групі БК, насамперед за фактором ІС (Par2) і однофакторної тестовій кваліфікації (Par1).

В жодній групі не було відзначено побічних або негативних реакцій.

Обговорення

Можна сказати, що Білий Каштан ефективно знижує загальне використання придушення думок.

Результати дослідження мають подвійну актуальність. По-перше, можна відрізнити ефект конкретної квіткової есенції від плацебо, і, по-друге, це забезпечує додатковий ресурс для втручань, спрямованих на зменшення присутності вторгалися думок.

У дослідженні під керівництвом Хайленда, було отримано 10 показників відчутного поліпшення в 54% вибірки, які були нижче, ніж зміни симптомів, де 83% покращилися по відношенню до початку терапії. Обидва індикатора припускають, що дія кольорів Баха повідомляє про більшій кількості змін, ніж учасник може розпізнати або зареєструвати.

Обмеженням дослідження було різноманітність аналізованих вторгнень. Також слід враховувати й інші фактори, які дозволили б краще диференціювати впливу, але такі інструменти потребують адаптації та валідації для кубинського населення, наприклад, використання стратегій контролю ІС [ 9 ] та емоційні і поведінкові реакції на них [ 2 ].

Детальніше познайомитися з дослідженням можна тут.

Купити есенцію Білий Каштан (White Chestnut, Aesculus hippocastanum) виробництва GUNA (Італія) за оригінальним рецептом Баха на супер-когерентної воді, можна тут.

Посилання

1. Rodriguez-Martin, BC . Esencias Florales de Bach: efecto del White Chestnut sobre los pensamientos intrusos indeseados. Rev Cubana Invest Biomedicas. 2012;32:243-252. ISSN 0864-0300

2. Berry L-M, May J, Andrade J, Kavanagh D. Emotional and behavioural reaction to intrusive thoughts. Assessment. 2010;17(1):126-37.

3. Wenzlaff RM, Wegner DM. Thought suppression Ann Rev Psychol. 2000;51:59-91.

4. Wegner DM. When the antidote is the poison. Ironic Mental Control Processes. Psychol Sci. 1997;8(3):148-50.

5. Marino-Carper T, Negy C, Burns G, Lunt RA. The effects of psychoeducation thought on-action fusion, thought suppression, and responsibility. J Behav Ther Exp Psychiat. 2010;41:289-96.

6. Bernal L, Frias LM, Mejias Y, Rodriguez I, Rodriguez BC. White chestnut y supresion de pensamientos en adultos mayores. En: GC-Bach, editor. Cuadernos de Investigacion II: Hacia una practica basada en la evidencia. Santa Clara: Feijoo; 2010. p. 52-62.

7. Bach E. Twelve healers & other remedies. En: Barnard J, editor. Colleted Writings of Edward Bach. Hereford: Flower Remedy Programme; 1987. p. 34-49.

8. Wegner DM, Zanakos S. Chronic thought suppression. J Personal Soc Psychol. 1994;6(4):615-40.

9. Wells A, Davies MI. The thought control questionnaire: a measure of individual differences in the control of unwanted thoughts. Behaviour Research and Therapy. 1994;32 871-8.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner