Кошик
100 відгуків
площа Соборна 4, офіс 7, Дніпро, Україна
+380 (67) 903-79-77
I-Cosmetolog (ООО Успешный Косметолог, Украина)

Микробиота. Чому мікрофлора кишківника це важливо. Переклад виступу Ерікі Еббель Енгл на TEDxFargo

Микробиота. Чому мікрофлора кишківника це важливо. Переклад виступу Ерікі Еббель Енгл на TEDxFargo

Текст виступу відомого американського топ-врача спортсменів, фахівця з здоров'ю кишківника Erika Ebbel Angle (США) на конференції TEDxFargo (2019). Коректне переведення мовлення та слайдів: I-Cosmetolog (2021). Відео без переведення наприкінці статті.

Що таке мікробіом

2 наслідки поганого харчування

Три обов'язкові молекули

Антиоксиданти

Що робить здоровим мікробіом

Що погано для мікробіому

[Музыка]

Я тут сьогодні, щоб поговорити з вами про важливість слухати вашого кишківника.

Привіт, мені 38 років, підприємець, біохімік. Я пішла в 99 Медицини (MIT), оскільки вирішила присвятити своє життя вивченню кишківника та кишкового мікробіому 6 років тому. Я навіть заснувала компанію для розв'язання цієї проблеми. І я — постійний автор деяких публікацій (Forbes, Reader's digest, Outside, WELL+GOOD, NBG та ін.), як фахівець із здоров'я кишківника.

Паблисити Эрики

За останні кілька років мені дуже пощастило, що я працювала з професійними спортсменами та професійними спортивними командами, намагаючись поліпшити їхнє здоров'я кишківника, оскільки це тісно пов'язано з такими моментами, як підвищення продуктивності, зменшення хвороб і скорочення часу відновлення.

Мікробіом

У твоєму представленні, кишковий мікробіом — це найважливіший орган. Для тих, хто не знає, що таке мікробіом кишківника, я поясню. Це все, від вашого рота до товстої кишки, від входу до виходу, з усіма мікроорганізмами, що є в проміжку між ними.

Кишечник и его микробиом схема

Так що ваш шлунок, ваш тонкий кишківник, ваш товстий кишківник і всі мікроорганізми, які там живуть.

Бактерії, гриби, віруси та клітини, там живуть трильйони цих мікроорганізмів, про які ми трохи далі розповімо. Їх різноманітність у кишківнику так важлива, і ось з якої причини.

Мати здоровий кишківник дійсно важливо для тривалого здоров'я. Якщо у вас здоровий кишківник, ви почуватиметеся енергійнішою, ви будете хворіти рідше. Ви будете мати кращу ясність розуму і в кінцевому підсумку, кращий емоційний добробут.

З іншого боку, якщо у вас немає здорового кишківника, численні дослідження показали його зв'язок з аутоімунними захворюваннями, діабетом, нейродегенеративними розладами, як-от хвороба Альцгеймера, і навіть емоційними проблемами, як-от занепокоєння й депресія.

Так що наша тема на сьогодні — це те, що ти їш. Ви, ймовірно Сидіть і думаєте: «Так, ви знаєте, коли я був дитиною, батьки завждикільці ментували мені, що я є, коли намагалися нав'язати мені броколі». Вам дійсно дуже вело, позаяк брюселська капуста й такі продукти дуже корисні.

2 наслідки поганого харчування

Але реальність така, що насправді неправильне харчування може зробити дві погані речі.

Схема 2-х последствий плохого питания

По-перше, погана дієта може перешкодити вам отримувати поживні речовини, необхідні для збереження здоров'я.

І по-друге, вона може пошкодити та змінити весь склад мікробіоти кишківника, що зробить його неспроможним правильно перетравлювати їжу та створювати поживні речовини, необхідні для нашої життєдіяльності.

Три обов'язкові молекули

Сьогодні ми досліджуємо 3 молекули, які ви отримуєте з раціону, які ви маєте споживати з продуктів. Перше — це триптофан.

Ви, напевно чули, як на цьому дні подяки всі базікали про кому, викликану триптофаном, яка відбувається після того, як ви поїлися в Туреччині. Але він також міститься в таких продуктах, як яйця та насіння чіа.

Ваше тіло приймає триптофан і перетворює його на багато інших дійсно важливих молекул, про двох із яких я хочу сказати. Одна називається серотонін. Серотонін це те, що робить вас щасливим ツ.

Супервагома й те, що називається мелатонін, який дійсно допомагає спати. Тільки уявіть, якщо у вас немає триптофану, або ви не споживаєте його досить — незалежно від того, скільки троянд, діамантів чи цукерок вам приносить ваш великий друг, це не зробить вас щасливою. І це сумно, тому що ви не зможете спати вночі, хоч скільки овець ви вважали.

іншим прикладом є з'єднання під назвою тирозин. Це інша амінокислота, яка міститься в таких продуктах, як мигдаль, насіння сочевиці й едамамі. Тирозин перетворюється на цілу низку дійсно важливих речей, й один із них дофамин.

Пару слов о дофамине. Дофамін — це з'єднання, про яке ви можливо чули. Це те, що фактично спонукає вас робити щось, рухати це ініціативно-орієнтована поведінка.

И епініфрин, молекула адреналіну, яка також відома як «ражайся або тікай». Вона дійсно корисна, коли ви перебуваєте на цій стадії.

Тільки уявіть, якщо у вас немає таких речей, що могло б статися. Добре, якщо ви пускатимете слини на дивані, як цей на світлині, але буває й гірше. Наприклад, якщо вас переслідує гірський лев, якого я впевнена ви знаєте. Хто знає, що може статися в якийсь момент життя у кожного? Тільки нічого не думайте, нікому такого не хочеться...

Смайл, emoji — це те, що ви знаєте. Не хочете, щоб це відбувалося правильно? Вам потрібно тіло, щоб реагувати на такі ситуації.

По-третє те, що називають індол-3-молочною кислотою (ILA, indole-3-lactic acid).

Дуже важливо, щоб у ферментованих продуктах були такі речі, як-от квашена капуста, кімчхи, біокефір (в оригіналі, kefir ila — прим. I-Cosmetolog). Це важливо, позаяк ваше тіло приймає його, і в кишківнику з'являються певні бактерії, які перетворюють ILA на щось, що називають IPA indle Pro prion ik acid, один із найсильніших антиоксидантів в організмі.

Антиоксиданти

І знову ви могли багато чути про те, що означає слово антиоксидант, але я поясню, що він робить.

У вашому тілі відбуваються різні хімічні процеси (головним із яких цикл Кребса, що заряджає енергією АТФ — прим. I-Cosmetolog), і багато з них (брак кисню насамперед — приблизно. I-Cosmetolog) створюють, так звані, вільні радикали. Це погано, тому що ці реактивні види йдуть і ушкоджують ваші клітини, ушкоджують ДНК. А потім, зрештою, можуть призвести до таких речей, як-от рак.

А ці антиоксиданти приходять і фактично руйнують ваші вільні радикалів, довше зберігаючи ваше здоров'я. IPA це дуже важливо.

Зрозуміло, що вживання певних видів продуктів дійсно необхідне для збереження вашого здоров'я. Але на жаль, цього недостатньо.

Здоровий мікробіом необхідний для того, щоб мати можливість виконувати ті процеси конверсії, про які ми говоримо, щоб вжити заходів, перетравити та позбутися інших молекул, що дійсно важливо для вашого здоров'я.

Що робить здоровим мікробіом

Так що робить здоровим мікробіом? Я спробуй спростити це. По суті, кожен емодзі є типом бактерій. Ми маємо їх різні. Деякі з них правильні. Одні з них переварюють овочі, інші переварюють м'ясо, хліб і олію. Ваш кишківник населений багатьма різними типами сущестей, у здоровому кишківнику ви маєте дуже різноманітні різновиди.

Наприклад, ви вирішили вживати тільки продукти з дуже високим вмістом жиру, наприклад, хот-догами, морозивом і піцою... ех, піца добре звучить зараз... Ви тренуватимете свої системи перетравити їх.

Щоб зробити це, ваш кишківник почне використовувати все більше і більше різновидів бактерій, які звикли до різновидів продуктів, які ви їсте.

Живлячи одноманітно, зрештою, ви збираєтеся іскрувати співвідношення видів бактерій. Одні бактерії перевершать інші наявні типи. Це станеться з тієї простої причини, що вони просто не використовуються. І тоді ви опинитеся в ситуації, коли у вас може бути дуже нездоровий, не різноманітний набір бактерій у кишківнику.

Тепер ви можете дізнатися, чи можете ви змінити це. Так, але часто це займає багато часу й енергії, щоб зробити.

Іноді ви дійсно не можете. Іноді ви навіть не знаєте, що ці бактерії пішли. Дуже важко повернути їх назад.

Найцікавіше це те, що тіло намагається генерувати правильні будівельні блоки, навіть якщо ви пошкодили кишківник. У нижній правій частині ви можете побачити силует, внизу якого смайлики. Вони сумні, тому що на ту їжу, яку ми використали, немає різноманітного набору бактерій. Вони намагаються створити ці сполуки, щоб ви були здорові, але їх просто бракує, вони працюють неправильно.

А з іншого боку в нас той, у кого багато різноманітних бактерій-смайликів. Вони можуть вживати їжу, перетравлювати її і, і випльовувати багато бактерій, що дійсно важливо для збереження вашого здоров'я.

О здоровом соотношении видов микробиоты

Що погано для мікробіому

А тепер, на жаль, сумна частина. Багато речей, які ми робимо в нашому житті, насправді повністю смертельні для мікробіому. Я люблю чипси. На жаль. Але в більшості чипсів ви не знайдете багато корисних речовин. Ви не знайдете тут нудного триптофану або ILA...

Антибіотики. Вони приносять медичну користь. Але вони вбивають бактерії. І не просто вбивають шкідливі бактерії, вони вбивають усі бактерії. Після того як ви пройшли курс антибіотиків, ви вбиваєте свій мікробіом. Іноді він ніколи більше не відновлюється належним способом.

Стрес. Стрес вбиває, це погано. Ми могли б упродовж 30 хвилин поговорити про вплив стресу на мікробіом, для якого він надзвичайно шкідливий.

Ваша центральна нервова система, ваш мозок, тісно пов'язаний із вашим кишківником, вони постійно спілкуються один з одним. Подумайте про це, коли у вас стрес або болить голова і ви відчуваєте себе жахливо. У цей момент ви часто відчуваєте стрес у своєму животі. Тривожливість, метелики в животі, іноді доводиться частіше ходити на стілець.

Вони розмовляють один з одним весь час, вони тісно пов'язані. І тому, що більше у вас стресу, то більша ймовірність того, що ви пошкодите свій мікробіом.

І, нарешті, антисептики. Ви знаєте, що ми живемо в дуже асептичному суспільстві. Це погано, тому що зменшує різноманітність бактерій у кишківнику.

Один із улюблених прикладів — багато років тому діти грали в бруді, і вони зазнали різних речей. Тепер діти приходять у дім, вони дивляться телевізор і грають на своїх телефонах.

Коріння багатьох захворювань пов'язані з браком різноманітності мікробіоти. Наприклад, аутизм або синдром дефіциту уваги та гіперактивності (ADHD). Настільки суперважливо виходити на вулицю.

Отже, що ми можемо зробити з цим?

Що ж, не все втрачено. Гарна новина полягає в тому, що можна поліпшити свій кишківник. Це одна з тих речей, які мені доводиться робити щодня у роботі.

Мені пощастило, моя компанія насправді намагається виміряти функціональний стан кишківника, визначити, що це таке, а потім створити заходи для його поліпшення. Ми називаємо це поліпшенням вашої внутрішньої підготовленості.

Які прості речі ви можете зробити, щоб допомогти покращити своє внутрішнє здоров'я?

Митати про зміни дієти. По-друге, допоможуть методи керування стресом, включно з медитативними вправами усвідомленого дихання для мінімізації стресу або фізичними вправами — все це здорово.

I-Cosmetolog: Можливо, йдеться про дихальні техніка знижувальних частоту дихання, одному з методів кисневотерапії. Парасимпатичні нерви в домінанті, стрес відпускає і ви розслабляєтеся. Але чи знаєте ви, що підвищити рівень бікарбонат-іонів можна й без вправ із диханням, просто приймаючи спа бікарбонат-іонною мінеральною водою? Приймати корисні курортні ванни та ванночки в домашніх умовах можна з UNI TABS (Японія, патент).

Знайте, що 15-20 хвилин щоденних прогулянок, митокували про це групою спортсменів, можуть допомогти пом'якшити ваш стрес. І це насправді може допомогти стимулювати ріст певних видів бактерій

І потім нарешті цільові дієтичні добавки.

Я неultr, щоб приймати багато різних добавок. Яment про те, що якщо є певні речі, яких потребує ваше тіло, і ви дійсно можете прийняти добавку. Іноді доведеться з'їсти багато риби, щоб отримати еквівалент однієї дози добавки. Але переконайтеся, що це те, що вам дійсно потрібно.

Так що, якщо ви наступного разу лежачи на дивані з почуттям млявості, або ви не знаєте, чому п'ятий раз на рік ви хворіли, будь ласка, зверніть увагу свій кишківник. Дуже добре.

[Аплодів]

[Музыка]

[Аплодів]

#

Комплекс добавок для Здоров'я Кишника

Друзі, познайомтеся з розробками відновлення балансу мікробіоти національного лідера Італії низькодозовою додатковою медицини GUNA S.p.a (Мілан). Для збалансовання мікрофлори, GUNA рекомендує Colostrononi + Proflora. Ідеально, якщо в курсі буде GunaBasic, це добавка для гарного pH середовища. Для чого призначена кожна см. рис.

Две опоры кишечного гомеостаза

Ми, I-Cosmetolog, ексклюзивний постачальник лінійки дієтичних добавок Компанії GUNA Sp.a в Україні. Гарантія оригінальних продуктів, найкращі терміни доставки та ціна. Ми пунктуальні. у нас приємне обслуговування. Підписуйте на наш YouTube.

Оригінал відео:

Анонс переведення:

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner