Кошик
100 відгуків
площа Соборна 4, офіс 7, Дніпро, Україна
+380 (67) 903-79-77
I-Cosmetolog (ООО Успешный Косметолог, Украина)

Клінічні дослідження квіткових коштів Баха на зменшення болю. 4 кейса

Клінічні дослідження квіткових коштів Баха на зменшення болю. 4 кейса

Квіткові кошти Баха сучасна медицина відносить до додаткової терапії, яка схвалена і рекомендована Всесвітньою Організацією охорони Здоров'я (ВООЗ), Інститутами та Міністерствами охорони Здоров'я Бразилії, Великобританії та ін. Сприяючи зміцненню психічного та емоційного здоров'я, краплі Баха покращують якість життя людей на всіх континентах з 1930 р.

Є безліч даних, які вказують на те, що квіти Баха здатні знімати тривогу. А оскільки полегшення тривоги є основним чинником полегшення болю, то правомірне припущення, що ці кошти також можуть функціонувати і як терапевтичний засіб від болю.

Чи можуть ці кошти зменшувати або знімати фізичну біль?

Познайомтеся з декількома дослідженнями, які вказують на те, що квіти Баха дійсно можуть бути ефективним засобом у зменшенні болю. Огляд досліджень ефективності квітів Баха в психотерапії (боротьба з тривогою, депресією та ін) див. тут.

Квіти Баха для зняття хронічної болю по карті Крамера (23 чол., 2006)
Дослідження зниження болю квітами Баха у 384 осіб (384 чол., 2007)
Квіти Баха для зняття хронічної болю при синдромі зап'ястного каналу (43 чол., 2015)
Квіти Баха на симптоми менопаузи і характер сну (1 чол, 2017)
Джерела

Оцінка застосовності квітів Баха для зняття хронічної болю по карті Крамера (2016)

Краплі квітів Баха приймаються перорально, але їх все частіше використовують у вигляді крему, цукерок та ін Кожна з виявлених доктором Бахом 38 есенцій, спрямована на одну певну характеристику або емоційний стан, однак їх вплив на місцеву терапію мало вивчено.

У 1987 році, через 50 років після відкриття Квітів доктором Бахом, німецький натуропат Дітмар Крамер (Dietmar Kramer) виявив їх взаємозв'язок з терапевтичними висновками. Кожної частини людського тіла він присвоїв певний Квітка з 38, показавши їх взаємозв'язок (подібно рефлекторних зон стопи), і створив власний «оціночний лист», за допомогою якого можливо не тільки контролювати хід терапії, але і легко підбирати комбінації кольорів.

Ще пізніше він запропонував «треки квіткових есенцій Баха», розподіливши певним чином 38 Кольорів по 12 квітковим треках, відповідним 12 енергетичних меридіанів акупунктури. На думку Крамера, зворотне розташування призводить до зміни структури енергії в цих місцях, що часто супроводжується болем та / або неприємними відчуттями.

Чи дійсно існує потенціал квіткових коштів Баха, як терапевтичного засобу для полегшення болю? Щоб оцінити ефект від використання кольорів Баха на зняття хронічної болю по карті Крамера, у 2016 р. бразильські лікарі Ana Paula Pessuto Rodrigues Ferreira, Aline Sousa Silva Caio Fabio Schlechta Portella і Vivian Angilica dos Santos Malva, провели це дослідження. [ 1 ]

Дослідження

Брали участь 23 людини протягом 28 днів. Їх розділили на дві групи (експериментальна і контрольна). На 14-й день відбулося групове зміна (перехресне). Для кількісного аналізу було використано опитувальник по інвалідності Роланда-Морріса (Roland Morris), ВООЗ опитувальник якості життя (WHOQOL-bref), оцінка щоденної активності та візуально-аналогова шкала (EVA), які застосовувалися 3 рази: на початку терапії, на перехресті і в кінці. Для якісного дослідження використовувалися щоденні звіти і підсумкова декларація.

Результати

Результати, згідно з якісного аналізу, дозволяють припустити, що у 80,96% учасників біль знизилася. У кількісному аналізі, тільки фізичний домен WHOQOL і ефект від терапії EVA були статистично значущими. Інші кількісні результати отримали індекс значущості менше 0,5.

В результаті, було зроблено висновок про необхідність подальших досліджень для оцінки фізичних ефектів місцевого застосування кольорів Баха. Дослідники рекомендували переглянути метод аналізу, кількість учасників, час застосування та/ або дозування.

Дослідження зниження болю квітами Баха у 384 осіб (2007)

До подібних висновків дійшов і англійський вчений Говард Дж. (Howard J), який у 2007 р. так само провів дослідження на терапевтичну цінність есенцій Баха в зниженні болю. Крім ефекту плацебо, його цікавив потенціал квіткових коштів Баха як психологічного методу полегшення болю. У його дослідженні 384 осіб взяли участь, 41 страждав від болю. 46% з них повідомили, що кошти Баха полегшили біль; у 49% фізичний результат був невідомий.

Близько 88% всіх випробовуваних повідомили про поліпшення свого емоційного світогляду. Говард повідомив, що йому важко зробити однозначний висновок щодо значущості терапевтичної цінності квітів Баха про біль, порівняно з плацебо, але результати обнадіюють. Наприклад, його надихнуло як йшли негативні емоції, розвивалися позитивні думки, і як учасники виявляли і вирішували емоційні проблеми.

Познайомитися з його дослідженням можна тут. Howard, J. Do Bach flower remedies have a role to play in pain control? A critical analysis investigating therapeutic value beyond the placebo effect, and the potential of Bach flower remedies as a method of psychological pain relief. Complement Ther Clin Pract. 2007;13:174-183.

Квіти Баха для зняття хронічної болю при синдромі зап'ястного каналу (2015)

Рандомізоване пілотне плацебо-контрольоване клінічне дослідження з метою оцінки ефективності крему на основі квіткових коштів Баха (BF) при симптомах і ознаки синдрому зап'ястного каналу.

Його провела група вчених з університетів р. Санта-Клара (Куба): Серафін Руїс де Сарате Руїс Березня Абреу, а також університетської клініки Арнальдо Милиан Кастро: Rivas-Suarez SR, Aguila-Vazquez J, Suarez-Rodriguez B, Vazquez-Leon L, Casanova-Giral M, Morales-Morales R, Rodriguez-Martin BC у 2015 р.

Синдром зап'ястного каналу (CTS), це поширене неврологічне захворювання, при якому німіють і болять руки в районі кисті, болять пальці (унаслідок здавлення серединного нерва), з'являється неприємне поколювання та ін. Можуть квіти Баха полегшити цю невропатична біль? Адже в порівнянні з іншими альтернативами вони дешеві, прості в застосуванні і вимагають мінімального контакту з пацієнтами.

Дослідження

Дізнатися ефективність квітів Баха щодо симптомів та ознак CTS, вирішили з допомогою 43 амбулаторних пацієнта у віці від 20 до 89 років, які страждають синдромом зап'ястного каналу від легкого до помірного ступеня тяжкості.

Кожен пацієнт раніше вже лікувався від симптомів CTS без поліпшень, і після консервативного лікування їх направили в хірургію. Лікарі запрошували їх прийняти участь у цьому дослідженні під час «очікування» хірургічного втручання (додаткова і альтернативна медицина можуть відігравати важливу роль в якості нових консервативних методів лікування CTS).

Вони були рандомізовані на 3 групи: плацебо (n = 14), засліплена група BF (n = 16) і неслепая BF (n = 13). Групи протягом 21 дня отримували плацебо або крем на основі Квітів. Дослідження було схвалено Вченою радою університетської лікарні «Арнальдо Милиан Кастро» та його комітетом з медичної етики (№ 211/2011) до початку дослідження.

Результати

Щодо тяжкості симптомів і інтенсивності болю при синдромі зап'ястного каналу, були відзначені значні поліпшення у груп BF з великими величинами ефекту (часткове η 2 > 0,40). Крім того, всі ознаки, що спостерігаються під час клінічного обстеження, показали значне поліпшення серед груп, також на симптоми болю, нічний біль і поколювання, теж з великими величинами ефекту (φ> 0,5).

Між сліпими і неслепыми BF були значні відмінності за ознаками і болю, зареєстрованим при клінічному обстеженні (але не самоотчете). Спостерігаються відмінності між ослеплеными і неослеплеными групами на тести симптомів болю при CTS (Phalen і Durcan) були діагностовані лікарями. В результаті значно менша кількість пацієнтів серед груп BF потребували хірургічного втручання, порівняно з групою плацебо.

Дослідники прийшли до висновку, що крем на квітах Баха може бути ефективним засобом зменшення тяжкості симптомів і полегшує біль засобом при легких і помірних симптомах синдрому зап'ястного каналу.

На думку авторів, отримані результати також підтверджують ідею про те, що кошти доктора Баха, можуть надавати деякі біологічні ефекти [ 2 , 3 ], особливо на оніміння, незалежно від того, чи була група сліпий чи ні. Вони відзначають, що спірні ефекти високого розведення можуть бути роз'яснені з розумінням наночастинок, [ 4 ] їх особливостей, [ 5 ] і біологічного ефекту, виявленого в області гомеопатії. [ 6 , 7 ]

Познайомитися з дослідженням можна тут.

Вплив кольорів Баха на симптоми менопаузи і характер сну (2017)

На етапі постменопаузи, жінки зазнають безліч значних змін, у тому числі фізичних, емоційних і гормональних. Вони також відчувають деякі небажані ефекти, такі як вазомоторні симптоми, занепокоєння й безсоння. Використання квіткових коштів Баха відносять до підтримуючої терапії для цих симптомів.

Дослідження

У дослідженні, яке в 2017 році провели Siegler M, Frange C Andersen ML, Tufik S, Hachul H., був лише 1 учасник. Його метою було оцінити вплив добавки на характер сну (тобто сприйняття сну і об'єктивний сон) і на симптоми менопаузи.

Для цієї мети був створений кейс-звіт. Дослідження проводилося в клініці Менопаузи і Постменопаузи при розладі сну на кафедрі гінекології Федерального університету Сан-Паулу (Sao Paulo, Brazil).

Учасницею була 53-річна самотня жінка, у стадії постменопаузи, у якої була діагностована безсоння, згідно з критеріями Американської академії медицини сну, і яка скаржилася на клімактеричні симптоми. Їй були задані питання щодо анкеті сну, і до і після терапії їй була проведена полисомнография. Пацієнту призначена колекція крапель Баха для сну, які вона приймала протягом 4 місяців.

Результати

Покращилися як сприйняття сну, так і об'єктивний сон. Тривога пацієнта і симптоми менопаузи були зменшені після прийому крапель Баха.

На думку групи дослідників, використання квіткових коштів Баха в якості терапевтичної стратегії для полегшення симптомів менопаузи, таких як неспокій, зміни настрою, безсоння, представляється заслуговує подальшого вивчення. Тривожність і симптоми менопаузи зменшилися після прийому добавки. Зі звітом можна познайомитися тут.

Джерела

1. Дослідження було опубліковане в Журналі Асоціації Натурологов Бразилії «X Congresso Brasileiro de Naturologia» в 2017 р. X Congresso Brasileiro de Naturologia. 19,20 E 21 De Outubro De 2017. ISSN 2176-4662 Посилання, стор 68 (pdf 1,76 Мб)

2. Rivas-Suarez, S, Valido-Diaz, A, Blanco-Machado, F. Estudio preclinico del efecto de las esencias florales de Bach en la inflamacion aguda. Rev Cubana Invest Biomed. 2013;32:65-73.

3. Resende, MM, Costa, FE, Gardona, RG, Araujo, RG, Mundim, FG, Costa, MJ. Preventive use of Bach flower rescue remedy in the control of risk factors for cardiovascular disease in rats. Complement Ther Med. 2014;22:719-723.

4. Bell, IR, Schwartz, GE. Adaptive network nanomedicine: an integrated model for homeopathic medicine. Front Biosci. 2013;5:685-708.

5. Montagnier, L, Aissa, J, Ferris, S, Montagnier, JL, Lavallee, C. Electromagnetic signals are produced by aqueous nanostructures derived from bacterial DNA sequences. Interdiscip Sci. 2009;1:81-90.

6. Bell, IR, Ives, JA, Jonas, WB. Nonlinear effect of nanoparticles: biological variability from hormetic doses, small particles sizes, and dynamic adaptive interactions. Dose Response. 2013;12:202-232.

7. Bell, IR, Schwartz, GE. Enhancement of adaptive biological effects by nanotechnology preparation methods in homeopathic medicines. Homeopathy. 2015;11:123-138.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner